Kullanım ve Gİzlİlİk Sözleşmesİ

 
 • Kaydınızın kabul edilmesi için çalışır bir e-posta adresine sahip olmanız ve bu kullanıcı sözleşmesinin içinde üyeliğinizi engelleyecek bir yaptırımın ve sizi bağlayıcı niteliğin bulunmaması yeterlidir. Eğer 13 yaşın altında iseniz, velinizin bu kullanıcı sözleşmesini kabul ettiği, velinizden gelecek olan geribildirim ile teyit edilmelidir. Kullanıcı Kayıtları tamamıyla ücretsizdir.Bu kayıtlar aktif olan servislerimize erişimi sağlar.
 • Kullanıcı hesabınızı sadece kendi adınıza açabilirsiniz. Kullanıcı hesabınızı başka bir şahısa transfer etmeniz veya paylaşmanız kurallarımıza aykırıdır. Kullanıcı hesabınızı ve şifrenizi hiçbir şekilde başka sitelerde / servislerde kullanmamanız, üçüncü el programlara göndermemeniz, başka kişilere vermemeniz gerekmektedir. Tartışma alanlarımız ve forumlarımız yalnızca kişisel amaçlarınız için kullanılabilir, hiçbir şekilde reklam / satış benzeri amaçlar için kullanılamaz.
 • Tatvan.Net, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışlarda bulunması durumunda, kişilik haklarını zedeleyici durumlarda veya kullanıcının kayıtlarındaki bilgilerin doğrulanamaması durumunda, servislerimizde ya da dışında hizmetlerimizi zedeleyecek davranış ve söylemlerde bulunduğunuz, illegal kullanımda, servislerimizde diğer üyelere zarar verecek bilgiler yaydığınız, programlar bulundurduğunuz, yapımına, dağılmasına, kullanımına önayak olduğunuz tespit edildiğinde kullanıcı kayıtlarını süreli yada süresiz dondurma / çeşitli servislere erişiminizi engelleme veya kullanıcı hesabınızı sistemden silme yetkisine sahiptir. Kayıt bilgilerinin veya kullanıcı kaydınız ile yapmış olduğunuz herhangi bir işlem veya gönderdiğiniz mesajların, kullanıcı sözleşmemiz doğrultusunda tarafımızca gerekli görüldüğünde gösterimden kaldırılması mümkündür.
 • Tatvan.Net sunulan bütün hizmetler oldukları gibidirler. Kullanıcı kaydınıza devamlı ve kesintisiz ulaşım, garanti kapsamında değildir. Servislerle ilgili karşılaşabileceğiniz teknik ve diğer problemlerden, servislere bağlanmakta oluşabilecek zorluklardan, herhangi bir üyenin yada yetkililerimizin bu sözleşmedeki kural ve prosedürlere ters düşen davranışlardan, hizmet seçiminden doğan masraf ve harcamalardan, üyelerin veya yetkililerimizin tavırlarından, bağlantı zorluklarından Tatvan.Net size karşı sorumlu değildir. Ayrıca hizmetlerimize erişiminiz için gereken tüm ücretler ve harcamalar İnternet servis sağlayıcı, telefon ve benzeri erişim ücretleri ve risk size aittir.
 • Tatvan.Net hiçbir şekilde kullanıcıya özel problemlerden veya bazı olaylar sonucunda ortaya çıkabilecek sorunlardan veya hasarlardan, iletişim kopukluklarından, kaybedilen verilerden veya kullanıcı sözleşmesinin sonucunda oluşabielecek herhangi bir problemden sorumlu değildir.Bulunduğunuz bölge veya ülkede bulunan hukuksal yaptırımlar nedeniyle bu sorumluluk ilkesi ancak ve doğrudan siz kullanıcılarımızı etkiler.
 • Sözleşmemizi kabul ederek servislerimizi kullanırken hiçbir üyenin servislerimizi kullanmasını kısıtlayacak veya uygun olmayacak davranışlarda bulunmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca diğer üyeleri bezdirici, huzursuz edici, korkutucu davranışlarda bulunmak; kanun dışı, zarar verici, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk, cinsiyet, ideoloji ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, Tatvan.Net çalışanı, temsilcisi, operatörü, sistem yöneticisi ya da başka bir üyeymiş gibi davranmak; verilen hizmetleri, Tatvan.Net temsilcilerini, operatörlerini, sistem yöneticilerini ve diğer üyeleri küçümser davranışlar sergilemek; bilerek ya da bilmeyerek herhangi bir yerel, bölgesel ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğnemek kesinlikle yasaktır. Kullanıcı adınızı kullanarak gerçekleştirdiğiniz her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.
 • Hizmetlerimizi kullanarak yapılan bağlantılar gizli değildir ve gerçek zamanlı(online) gerçekleşmektedir. Hiçbir kişi veya kuruluş diğer üyelerin bağlantılarını ve ilettikleri materyalleri kontrol veya kayıt edemez. Diğer üyelerin, siz ve aileniz tarafından sakıncalı bulunabilecek herhangi bir içerik sunmayacaklarına dair bir garanti verilemez. Yukarıdaki kontrol ve kayıt işlemlerine konmuş yasaklara rağmen, kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesindeki kurallar dahilinde sunucu operatörlerinin ve sistem yöneticilerinin bazı veya tüm servislerimizi, şüphelendiği durumlarda bu lisanstaki kuralların ihlal edilmediğini garanti altına almak adına kontrol etmesini, sohbet, oyun ve tartışma özelliklerinin amacı dışında kullanılması durumunda gerekli gördüğü işlemleri yapmasını, hizmetlerin kullanılması dolayısıyla elde edilen veri ve bilgileri saklamasını kabul etmiş olursunuz.
 • Tatvan.Net tarafından desteklenen, işletilen ve / veya kontrol edilen servislerce sunulan içerik, hiçbir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, tekrardan yayımlanamaz, başka web sayfalarına koyulamaz, postalanamaz veya hiçbir şekilde dağıtılamaz. Bu tür bilgiler, ancak ticari amaç gütmeyen nedenler ile ve sadece kendi kullanımınız için kendi bilgisayarlarınıza indirilebilir. Bu durumda bile gereken telif hakkı bilgileri ve Tatvan.Net'e verilmesi gereken kredi belirtilmelidir. Tatvan.Net servislerinde oluşan verilerin Tatvan.Net'in yazılı izni olmaksızın kısmen ve/veya tamamen kopyalanması, başka yerlerde kullanılması, dağıtılması, çoğaltılması, değiştirilmesi veya ileride kullanılmak üzere bilgisayar sistemlerine aktarılması mümkün değildir. Aksi halde, Tatvan.Net uğramış olduğu bütün zarar ve ziyanını talep edebilecektir.
 • Kullanıcı hesabınız vasıtası ile bazı servislerimizi kullanarak oluşturduğunuz veri ve istatistiklerinize erişim hakkı tanınmıştır. Bizler, sizin sunabileceğiniz yada diğer kullanıcılarca sağlanan bilgi ve verilerin kullanıcı sözleşmemize aykırılık taşımaması durumunda herhangi bir müdahalede bulunmayız. Diğer kullanıcıların bilgileri yada sundukları veriler saldırgan, kişilik haklarını zedeleyici veya gerçek olmayabilir. Sizlerden servislerimizi kullanırken kullanıcı sözleşmemiz kurallarına uymaya özen göstermenizi ve etik kurallarına her şekilde uymanızı bekliyoruz.
 • Verileri gönderen şahıslar olarak verilerin içeriklerinden tamamıyla gönderici sorumludur. Tatvan.Net, sadece sizin bu veri ve bildirimlerinizi yayınlayan bir arabulucu kuruluşu olarak hizmet vermektedir. 

  I. Kullanıcı Veri İçeriğindeki Limitler. Kullanıcı hesabınız ile göndermek istediğiniz veya sitemizden almak istediğiniz herhangi bir bilgi şu kurallara kesin bir biçimde uymalıdır:

  1. Üçüncü şahısların, telif hakları, gizli bilgileri, mülkiyet ve kişisel hakları zedeleyici olmamalıdır;
  2. Yasalara uymalı ve o doğrultuda yazılmalıdır (haksız rekabet, gerçek dışı reklamlar ve benzeri yapılmamalıdır);
  3. Bulunduğunuz ülke veya Türkiye Cumhuriyeti yasalarına karşı çıkmamalıdır;
  4. Hakaret, saldırı ve benzeri bir içeriği bulunmamalıdır;
  5. Pornografik veya rahatsız edici bir içeriği bulunmamalıdır;
  6. Virüs, trojan, worm veya herhangi bir şekilde bilgisayar sistemlerine zarar verici programlar veya bilgiler bulundurmamalıdır;
  7. Reklam veya tanıtım amaçlı (´spam”) mesajlar gönderilmemelidir.
  8. Şiddete, teröre, etnik ayrımcılığa sevk eden veya halkı sınıf, ırk, dil, din, mezhep ve bölge farkı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik eden veya toplumda nefret duyguları oluşturan yazılar yasaktır

  II. İçerik Lisans Sözleşmesi. Bu sözleşme ile servislerimizi kullanarak oluşturduğunuz veya tarafımıza gönderdiğiniz herhangi bir bilgi / verinin tarafımızca bütün dünyada, Internetde, şu anda bulunan veya bulunmayan haber alma servislerinde, yazılı basında, medyada, yasal mercilerde tarafımızca kullanılabilmesine izin vermiş olursunuz.

 • Sitemize link veren sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamayacağımız  gibi sitemize link veren başka sitelerin içeriğini yansıtan ideolojik ve siyasi yazılar sitemizin görüşünü yansıtmaz ve bizi bağlamaz.Tatvan.Net link vermiş olduğu sitelerin içeriklerinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Tatvan.Net web sitesinden herhangi bir linke gittiğinizde sitemizi terk etmiş olursunuz. Başka bir siteye link vermek isterseniz bu tamamıyla sizin sorumluluğunuz altındadır. Tatvan.Net ve yan teşebbüslerine link veren siteler de hiçbir şekilde bundan sorumlu tutulamaz.

  Tatvan.Net kendi sitesinden diğer sitelere link verebilir, ancak bu tamamıyla sizin bilgiye erişmeniz için yapılır ve diğer siteler ile onların sponsorlarının hiçbir şekilde Tatvan.Net ile bir ortaklıkları / işbirlikleri bulunmamaktadır. Tatvan.Net hiçbir şekilde link verdiği veya yayınlanan reklamlardaki sitelerin içeriklerinden sorumlu olmadığı gibi bu sitelerde verilen bilgilerin doğrulukları, bilginin kaynakları ve yasal oluşu veya olmayışı hakkında bir garanti vermemektedir.

 • Bu sözleşmeyi kabul ederek Tatvan.Net servislerinin gelişimine katkıda bulunacağınıza, koruyacağınıza, çalışanların ve servislerin korunma altında kalmasında yardımcı olacağınıza, servislerimizden aldığınız bilgileri ve verileri de bu yönde kullanacağınıza, aynı zamanda gönderdiğiniz herhangi bir bildirim ve mesajın da yine bu olguları korumasına yardımcı olacağınıza dair bir ´güven sözleşmesini´kabul etmiş olursunuz.
  • Küfür, provokasyon, propaganda, hakaret gibi kişi hak ve özgürlüklerine saygısız içeriğe sahip mesajlar göndermek yasaktır. Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır. 
  • Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Bu tür yazılar silinecektir.
  • Alıntı yazılarda kaynak belirtilmemesi durumunda, aktarılan yazı hemen silinecektir
  • Toplumumuzda "belden aşağı" olarak tabir edilen nick, avatar, imza ve yazışmalar ilk etapta düzenlenecek ve üye uyarılacak; ikinci seferde ise üyeye haber verilmeksizin üyelik bilgileri askıya alınacak veya silinecektir
  • Sorduğunuz soru veya aktardığınız yazı daha önce forumda sorulmuş veya foruma aktarılmış olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Eğer sorununuzun spesifik olmadığını düşünüyorsanız, forumun Arama özelliğini kullanınız.
  • Yardım istediğiniz veya düşüncenizi belirttiğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "MUTLAKA OKUYUN" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. 
  • Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.
  • Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili özel mesaj veya mail atılmamasını rica ederiz.
  • Dini konularda kurallara uyulduğu sürece görüş bildirebiliriz. Ancak hiç kimse, din adına konuşmak, kişilerin uyması gereken kuralları düzenlemek ve fikirlerini forum içerisinde kabul ettirmeye çalışmak gibi haklara sahip değildir.
  • Bu kurallara dahilen, sitenin diğer bölümleri icin geçerli tüm kurallar forum içinde geçerlidir