Hükümet Kadın 2 Tatvan'da

Hükümet Kadın 2, Türkiye

Demet Akbağ'ın, Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanını canlandırdığı 'Hükümet Kadın' adlı filmin 2'ncisi, 8 Kasım'dan itibaren Tatvan AVM Cinemed Sinema Salonunda gösterimde. Hükümet Kadın filminden 7 yıl önce. Yıl 1949. Mevsim Bahar. Yasaklı yıllar. Kitaplar gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat. Tek umut, açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları!
  • Türü: Komedi
  • Süre: 105 Dakika
  • Oyuncular: Ercan Kesal, Demet Akbağ, Sermiyan Midyat
  • Yönetmen: Sermiyan Midyat
  • Yapım: Türkiye
  • Vizyon Tarihi: Cuma, 08 Kasım 2013

Hikaye

Hükümet Kadın filminden 7 yıl önce. Yıl 1949. Mevsim Bahar. Yasaklı yıllar. Kitaplar gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat. Tek umut, açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları! 
Güneydoğu’nun ilk kadın belediye başkanı Xate, henüz kendisini bekleyen bu başkanlık görevinden habersiz, Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel’in eşi olarak yaşıyor. 
Kasabanın iflah olmaz başkan adayı Faruk hala gözde bekar olarak hayatına devam ediyor. Belediye başkanı olmak için kendine kendine gelin güvey olan Faruk, film boyunca güvey olmak konusunda da epey yol kat ediyor! 
Xate, bir sabah Aziz Veysel’i başkanlık görevine uğurlarken kötü bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz, Xate ile Faruk’u yeniden karşı karşıya getirecektir. Üstelik ağzından yalan çıkamayan Xate ile yeri gelince kendine bile yalan söyleyebilen Faruk meydanlarda, seçim vaaderi ile yarışacaktır! 
Kasabanın gündemine bomba gibi düşen “erken seçim” ile herşey karışır, kahkaha zirve yapar! “Gayri safi milli komedi Hükümet Kadın 2”nin hedefi, kişi başına ortalama 105 dakika kahkaha!
blog comments powered by Disqus